استاندار خراسان جنوبی :

نقش آفرینی منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی در صادرات کشور

 

استاندار خراسان جنوبی گفت: منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی به قطب صادرات کشور تبدیل می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی ؛ مهندس محمد صادق معتمدیان که در دومین روز کاری خود در استان ، عازم منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی شد و گفت:منطقه ویژه اقتصادی استان یکی از مراکز مهم تجاری و در حال توسعه شرق کشور است که تاکنون اقدامات بسیاری برای توسعه آن انجام شده است .

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این منطقه چشم انداز خوبی در زمینه تجارت دارد، گفت: قرار گرفتن استان در مرکز ثقل ترانزیت شرق کشور و همجواری با افغانستان فرصتی خوبی را برای توسعه تجارت در خراسان جنوبی فراهم کرده است.

وی به سرمایه گذاری 125 میلیارد تومانی در منطقه ویژه اقتصادی و اشتغال حدود 4 هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این منطقه اشاره کرد و گفت:11 واحد این منطقه راه اندازی شده و 28 واحد نیز در حال احداث است.

استاندار؛ حضور سرمایه گذاران خارجی در خراسان جنوبی را به فال نیک گرفت و گفت: امنیت بالای خراسان جنوبی و مرزهای شرقی، امتیاز مهمی برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی و منطقه ویژه است.

آقای معتمدیان، با اشاره به توصیه رئیس جمهور بر ضرورت استفاده از ظرفیتهای مرز گفت: در شرایط تحریم، خراسان جنوبی و منطقه ویژه اقتصادی می تواند به خوبی در اقتصاد کشور نقش آفرینی کند.

استاندار خراسان جنوبی در این بازدید از پایانه صادراتی سنگ و فرآورده های معدنی ، کارخانه شالیکوبی برنج ، واحد ریسندگی نخ پشمی  و انبار ذخیره مشتقات نفتی به عنوان تعدادی از واحدهای فعال منطقه بازدید کرد.