رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: این سازمان برای تامین مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در توسعه بازار عناب از جمله تبدیل آن به کالاهای با ارزش افزوده بیشتر و و رونق بازار آمادگی دارد.

 

مرتضی صفدری زاده روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه نخستین رویداد استارت آپی عناب خراسان جنوبی افزود: در خصوص ایجاد بنگاه های اقتصادی و تولیدی در رابطه با محصول عناب نیز اعلام آمادگی می کنیم.

وی گفت: این سازمان زمین، امکانات زیربنایی و سایر مجوزهای لازم را در اختیار صاحبان ایده قرار می دهد تا این محصول را به ارزش افزوده بیشتری تبدیل کنیم.

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی افزود: استان خراسان جنوبی از فرصت های بی نظیری برخوردار است تا بتواند تکان جدی در تقویت رونق اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و تجاری داشته باشد.

صفدری زاده اظهار داشت: وجود محصولات استراتژیک منحصر به فرد از جمله زعفران، زرشک و عناب و مزیت های معدنی که به قول استاندار قابلیت تبدیل شدن به عسلویه معدنی را دارد و هم مرز بودن از جمله پتانسیل های مهم استان است.

وی یکی دیگر از مزیت های خراسان جنوبی را نخبه پروری دانست و گفت: افرادی با ایده های خوب و نگرش با تعلق و تعصب خاطر در استان وجود دارند و برگزاری رویداد استارت آپ عناب با همکاری و تلاش دانشگاه علمی کاربردی خروجی خوبی خواهد داشت.