رد کردن لینک ها

لزوم آموزش فعالان اقتصادی با حقوق تجارت جهانی

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی گفت: باید فعالان اقتصادی به ویژه در مرز با حقوق بین‌الملل و حقوق تجارت و بازرگانی بین‌المللی آشنا شوند.

به گزارشروابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی محمدجعفر عبداللهی در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف از تشکیل مناطق ویژه اقتصادی و مناطق آزاد توسعه صادرات افزایش تجارت و ایجاد اشتغال است، اظهار داشت: این امر به وجود خود بخشی از اموری است که می‌تواند به رونق مناطق بیافزاید، اما اولین شرط مناطق ویژه اقتصادی ارائه خدمت به بهترین نحو است.

وی با بیان اینکه باید در گام نخست مناطق ویژه اقتصادی زیرساخت‌های لازم را فراهم کنند، افزود: زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، گاز و مخابرات فناوری امری بسیار ضروری برای فعالان اقتصادی است که خوشبختانه این موارد در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر زیرساخت‌های اولیه فراهم نباشد امکان حضور سرمایه‌گذار هم نخواهد بود، ادامه داد: یکی از ابزارهای توسعه استفاده از نیروی بومی هر منطقه است نیرویی که با منطقه و محیط خود آشنا باشد در غیر این صورت در خدمت، توفیق حاصل نخواهد شد.

عبداللهی با بیان اینکه شاید یکی از تفاوت‌هایی که وجود دارد این است که منطقه ویژه اقتصادی استان دسترسی به منابع آبی دریاها را ندارد، اما با توجه به سرمایه گذاری‌ها و زیرساخت‌هایی که ایجاد کرده باز هم می‌تواند با وجود عدم دسترسی به مناطق آبی رونق بهتری را ایجاد کند.

وی با اشاره به لزوم ایجاد صنایع وابسته که نیاز منطقه است، افزود: اگر قرار باشد نیازهای خود را از استان‌های دیگر تأمین کنیم و هر نیاز از یک نقطه تأمین شود گیرودار کش و قوس خواهیم بود و توفیقی حاصل نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی بر برقراری ارتباط مؤثر با بخش خصوصی تأکید کرد و افزود: خدا رو شکر با تلاش‌هایی که انجام شده در مرز ماهیرود زیرساخت‌های خوبی فراهم شده است، اما آنچه مطرح است اینکه استفاده و به‌کارگیری نیروی بومی باید بیشتر لحاظ شود تا از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود.

عبداللهی با تأکید بر اینکه باید در کنار کارگر افغان، از کارگر ایرانی هم برای خدمات موقتی به‌کارگیری شود افزود: باید فعالان اقتصادی را با حقوق بین‌الملل و حقوق تجارت و بازرگانی  بین‌المللی آشنا کنید.

وی با اشاره به رانندگانی که در مرز تخلیه بارگیری انجام می‌دهند اشاره کرد و افزود: باید کلاس توجیهی برای رانندگانی که در مرز، تخلیه بارگیری دارند برگزار شود تا وسایل و باری که از ماشینشان خالی می‌شود را رها نکنند و به عبارتی دیگر به هنگام تخلیه سر ماشین خود باشند چرا که بارها حوادثی را داشتیم که راننده هنگام تخلیه بار کنار ماشین خود نبوده و افراد دیگر موادمخدر در ماشین جاساز می‌کردند و در اثر عدم آشنایی رانندگان گرفتار می‌شوند و در دادگاه هم توان دفاعی از خود ندارند.

رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه کار اقتصادی کار بسیار مهمی است باید مراوده‌هایی که با آن سوی مرز انجام می‌شود، در چهارچوب موازین باشد.

عبداللهی با اشاره به اینکه در بخش معدن و بخش‌های مختلف اقتصادی، در سال گذشته درآمدهای کلانی حاصل شده که اگر تدابیری اندیشیده شود تا هرکجایی که نیاز است براساس مسئولیت‌های اجتماعی کارهای برزمین مانده عمرانی استان انجام شود بسیار مفید خواهد بود و به عبارتی دیگر مسئولیت‌های اجتماعی متوجه کارهای برزمین مانده عمرانی استان شود.

به گفتگو بپیوندید

ما را دنبال کنید

اینستاگرام

تلگرام